Czeski radar meteorologiczny

Czeski radar pogodowy to nic innego jak mapa pogodowa pochodząca (dostarczana) z Czech, dane pobierane są z czeskiej sieci radarowej. Czeskie radary pogodowe to bez wątpienia wysoka jakość w prognozowaniu i modelowaniu pogody, dzięki niej sprawdzisz pogodę na dziś, ale także na kolejnych 14 dni dla każdego miejsca w Czechach. Radar czeski szczególnie przydatny jest dla osób, które planują wyjazd do Czech lub przebywają na stałe w tym kraju. Oprócz czeskiej pogody sprawdzimy także pogodę w innych krajach Europy. Za pomocą czeskiego radaru pogodowego sprawdzimy warunki atmosferyczne dla wielu krajów między innymi: Anglii, Niemiec, Norwegii, Holandii, Włoch czy Hiszpanii.

Radar pogodowy z Czech pozwala nam obserwować i monitorować pogodę na żywo. Na mapie radarowej dostępne są także informacje o opadach deszczu, ciśnieniu atmosferycznym, wiatrach oraz pozostałych bardzo przydanych danych pogodowych. Dane w serwisie udostępnianie są z dwuminutowym opóźnieniem, w odstępie co 10 minut. Zakres mapy sięga nawet do 5 godzin wstecz.

Czeski radar pogodowy

Najpopularniejszym czeskim radarem jest radar bourki, radareu oraz meteopress. Dodatkowo mapę pogodową Czech możemy obserwować na windy.com oraz accuweather.com.

Czeskie radary:

  1. radar.bourky.cz – Radar Bourky, aktualne dane radarowe z czeskiej sieci radarowej CZRAD – www.chmi.cz,
  2. radareu.cz – dane z wielu radarów,
  3. meteopress.cz – MeteoPress ,prognoza pogody i najnowsza sieć meteoradarów. Pogoda na dziś i 14 dni dla każdego miejsca w Czechach.

 

Źródło danych i mapy: meteopress.cz