ISS na żywo – Międzynarodowa Stacja Kosmiczne Live Stream

Widok z kamer zainstalowanych na ISS

Powyższa transmisja przedstawia widok z kamer na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kamery dostępne na Stacji Kosmicznej ISS umożliwiają zobaczenie na żywo widoku z kosmosu na Ziemię. Transmisje Live ISS w czasie rzeczywistym przekazuje obraz na żywo oraz zdjęcia satelitarne, które możemy obserwować, dzięki transmisji online.

Uwaga! Transmisja może posiadać delikatne opóźnienie oraz w niektórych sytuacjach może dojść do przerwania transmisji na żywo. Live stream przesyłany z kamer zainstalowanych na ISS od czasu do czasu jest przerywany. W takiej sytuacji zobaczymy szary obraz. Jeśli chcesz zobaczyć widok z kamer zainstalowanych na ISS – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, wróć za kilka minut lub odśwież stronę. Po krótkiej przerwie transmisja online zostanie ponownie wznowiona na ISS.

zdjęcie satelitarne z międzynarodowej stacji kosmicznej ISS

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – ISS informacje

Kilka istotnych ciekawostek i informacji na temat Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Stację kosmiczną możemy obserwować z ponad 6700 miejsc na całym świecie. Dostępna jest specjalna wyszukiwarka, aby sprawdzić, w jakiej lokalizacji, dniu i o której godzinie stacja kosmiczna będzie dostępna na niebie w pobliżu naszej miejscowości. Stacje możemy zaobserwować na niebie bez specjalistycznego sprzętu, wystarczy spojrzeć w niebo, aby zobaczyć charakterystyczny jasny przelatujący punkt.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna znajduje się około 400 km od Ziemi, oraz porusza się z prędkością 7,66 km/s. Stacja została wysłana na orbitę w 1998 roku, od tamtej pory ISS okrążyło Ziemię ponad 110 000 razy.