Mapa opadów i deszczu – Gdzie jest deszcz w Polsce?

Mapa deszczowa Polski – gdzie pada teraz deszcz? Radar!

Pewnie nie raz zastanawialiście się gdzie jest deszcz, w jakim zakątku Polski w danej chwili pada. Spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzy jest bardzo przyjemne. Jednak, gdy tylko podczas wylegiwania się na plaży pojawią się nad naszymi głowami ciemniejsze chmury, obawiamy się, że zaraz zacznie padać i to będzie koniec sielanki. Trzeba jednak wiedzieć, że nie z każdej ciemnej chmury pada deszcz. Nie wiesz jak rozpoznać z której chmury będzie padał deszcz, a z której nie. Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę – mapa deszczu zawiera informacje gdzie jest deszcz w danej chwili, za pomocą dodatkowych informacji tam zawartych, takich jak kierunek i siła wiatru, prognoza pogody możesz oszacować czy u Ciebie również będzie padało, czy jednak ciemne chmury szybko przejdą. Pytanie gdzie pada deszcz pojawia się podczas planowania imprezy w plenerze. Zanim zaprosisz gości wejdź na mapę opadów i sprawdź jak będzie wyglądała sytuacja w wybranym przez Ciebie terminie.

Mapa opadów – dla każdego!

Jeśli zastanawiasz się gdzie pada deszcz wejdź na nasz radar. Opady w Polsce online można sprawdzić w bardzo łatwy sposób, wystarczy, że masz urządzenie z dostępem do internetu i możesz działać. Mapa opadów jest niezwykle prosta w obsłudze. Podstawowe funkcje wyświetlają się automatycznie zaraz po tym, jak tylko załaduje się radar opadów. Jedyne o czym musi zdecydować użytkownik to wybrać miejsce, wystarczy w tym celu przybliżyć mapę, albo wpisać w pole szukaj konkretną miejscowość. Po odczytaniu koloru z mapy już wiesz, czy w danym miejscu pada, padało, albo w najbliższych godzinach będzie padać. Radar opadów jest dostępny dla wszystkich, każdy może sprawdzić opady w Polsce online. Urządzenie jest tak proste i intuicyjne w obsłudze, że nie sprawi problemu nawet dzieciom i osobom starszym. Mapa opadów zawiera także informację na temat opadów śniegu, co się przyda zagorzałym narciarzom. Na stronie można sprawdzić, w którym regionie Polski pada deszcz, a w którym śnieg. Radar opadów gromadzi dane z całego świata. Nie ma znaczenie gdzie jesteś i jakie chcesz sprawdzić miejsce, na pytanie: Gdzie pada deszcz? Nasz radar udzieli Tobie odpowiedzi.

Mapa opadów i deszczu – nie jest prognozą!

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że mapa opadów nie jest prognozą pogody. Jest to jedynie radar, który wychwytuje wyłącznie dane dotyczące bieżących opadów. Wszystkie informacje umieszczane na mapie opadów są dokładnie sprawdzane i na bieżąco aktualizowane. Dlatego też warto korzystać z mapy opadów dostępnej na naszej stronie. U nas zawsze zdobędziesz rzetelne informacje.

Mapa opadów – jak to działa?

Dane na mapie zbierane są za pomocą specjalnych radarów. Radary wysyłają fale elektromagnetyczne do atmosfery, które z kolei odbijają się od deszczu, wiatru, chmur i innych zjawisk. Po zgromadzeniu niezbędnych danych trafiają one na mapę opadów. Nowoczesne technologie umożliwiają gromadzenie różnych, bardzo szczegółowych danych, a informacje zawarte na mapie są na bieżąco aktualizowane. Teraz już zawsze uzyskasz odpowiedź na pytanie: Gdzie jest deszcz?

Mapa opadów jest prosta w obsłudze w prawym dolnym rogu widoczny jest pasek, który pokazuje intensywność danego zjawiska. Kolor niebieski oznacza małą intensywność np. opadów, kolor fioletowy oznacza największą intensywność. Podana jest tam także jednostka, którą w dowolnej chwili można zmienić, wystarczy na nią kliknąć. Ruchome kreski na mapie oznaczają wiatr, jego intensywność oraz kierunek. Pozwala to na oszacowanie przemieszczania się chmur deszczowych i burzy. Z lewej strony znajduje się pole szukaj, w które można wpisać dowolną lokalizację. Po przeciwnej stronie znajdują się przyciski „+” i „-” pozwalające na przybliżenie, albo oddalenie mapy. Z kolei pod tymi przyciskami znajdują się inne funkcje, które posiada mapa opadów. Na mapie można sprawdzić naprawdę wszystko. Wystarczy wybrać opcję, która Cię w danej chwili interesuje i mapa opadów, zmieni się w mapę pogodową, albo radar fal, a jednostki i kolory automatycznie dostosują się do wybranej funkcji. Użytkownik korzystający z mapy opadów ma również możliwość zalogowania się, dzięki czemu będzie mógł zapisywać ulubione miejsca, miejscowości i ustawione przez siebie funkcje.

Opady deszczu w Polsce online – Gdzie jest deszcz? Jak uniknąć opadów?

Jeśli chcesz uniknąć deszczu może się Tobie przydać mapa deszczu. Pokazane są na niej nie tylko deszcz w Polsce na żywo, ale również opady, które miały miejsce w przeszłości oraz prognozy opadów na przyszłość. W przywidywaniu deszczu przydatny może być również radar chmur. Dzięki niemu będzie można przewidzieć, w którą stronę zmierzają chmury. Mapa opadów posiada także opcję radaru na żywo. Można śledzić na bieżąco aktualną sytuację i to gdzie pada deszcz, i w którą stronę zmierzają chmury. Mapa deszczu pomaga w uniknięciu, albo ominięciu opadów.

Nie wszyscy jednak chcą unikać deszczu, niektóre osoby jak rolnicy, działkowicze czekają na deszcz i to z utęsknieniem. Deszcz jest wyczekiwany zwłaszcza w bardzo upalne lato. Dzięki naszej stronie zarówno ogrodnicy, jak i rolnicy będą mogli zabezpieczyć swoje plony przed ewentualną suszą. Mapa opadów podpowie Tobie kiedy będziesz musiał podlać uprawy, bo deszcze będą omijały Twoją okolicę, a kiedy będziesz miał wolne, bo będzie padać.

Należy pamiętać o tym, że radar opadów został stworzony przez człowieka. Dlatego też niekiedy może on pokazywać zbyt mało, a niekiedy nawet zbyt dużo informacji.
Mapa opadów została stworzona po to, abyś mógł szybko określić gdzie w danej chwili pada deszcz w Polsce.

Radar opadów

Mapa opadów na żywo!

Mapa opadów umożliwia obserwowanie aktualnej pogody jaka panuje na całym świecie. Za jej pomocą można sprawdzić, czy nie złapie nas ulewa jak będziemy wracać z wieczornego spaceru. Pogoda potrafi się bardzo szybko zmienić i czyste niebo po chwili może się pokryć ciemnymi chmurami. Niekiedy też wychodząc rano do pracy zabieramy kalosze i parasolkę, a po południu wychodzi piękne słońce i nasze przeciwdeszczowe akcesoria stanowią tylko zbędny balast. Żeby nie nosić niepotrzebnie parasolki przez 7 dni w tygodni warto wejść za pomocą urządzenia z dostępem do internetu na naszą stronę – mapa deszczowa podpowie Tobie gdzie i kiedy będzie padać, a Ty będziesz wiedziała, którego dnia musisz zabrać z domu parasolkę. Mapa opadów uaktualnia się średnio co 5 minut, dlatego też informacje które na niej znajdziesz są wiarygodne, aktualne i co najważniejsze darmowe. Jeśli jesteś zapalonym grzybiarzem to w okresie jesiennym mapa opadów bardzo się Tobie przyda. Sprawdzisz szybko jak intensywne były w danym obszarze opady deszczu i jaka towarzyszyła im temperatura, to z kolei pomoże w oszacowaniu kiedy najlepiej wybrać się na grzyby. Mapa deszczu podpowie Tobie, czy podczas zbierania grzybów nie spotka Cię w lesie ulewa, albo burza.