Radar Opadów – Radar pogodowy Polski i Europy

Radar pogodowy – jak to działa?

Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym w jaki sposób działają radary pogodowe. Ludzi ciekawi to w jaki sposób możliwe jest przewidzenie pogody na całym świecie i zebranie aktualnych danych na temat pogody w jednym miejscu, na jednej mapie. Wszystko to jest możliwe dzięki Nikoli Tesli, a tak naprawdę dzięki jego odkryciu, mowa o falach elektromagnetycznych. Zauważył on, że dźwięki w lesie się odbijają i na tej podstawie można obliczyć dokładne miejsce, w którym odbij się dźwięk. Wielu ludzi nie ma o tym pojęcia, ale też nie wyobraża sobie bez tego życia. Na całym świecie rozmieszczone są radary, które wysyłają fale elektromagnetyczne w atmosferę, które z kolei odbijają się od wszystkich napotkanych na swojej drodze zjawisk, mowa o deszczu, śniegu, chmurach. W kolejnym kroku za pomocą radarów GPS dane można odczytać, a później nanosi się je i zapisuje na mapach. Dzięki zautomatyzowaniu całego procesu, trwa on zaledwie kilka sekund. Tak przygotowane mapy pogodowe są powszechnie udostępniane i mogą z nich korzystać wszyscy. Radar pogodowy dostępny na naszej stronie jest darmowy. Ponadto podaje on bardzo szczegółowe dane, których możecie nie znaleźć na innych stronach. Ważne jest również to, że radar pogodowy jest bardzo łatwy w obsłudze, nikt nie będzie miał z nim problemu. Wszystkie informacje zawarte na mapie pogodowej są cały czas aktualizowane, ich opóźnienie może wynieść maksymalnie kilka sekund.

Radary pogodowe – jak ich używać?

Radar pogodowy na naszej stronie domyślnie ustawiony został na mapę Polski. Kreski, które widoczne są na mapie informują o kierunku i intensywności wiatru. W lewym górnym rogu można dostrzec aktualne miejsce, w którym się znajdujesz, wyświetli się tam również aktualna temperatura i prognoza na trzy dni. Na górze widoczne jest miejsce, w którym możesz wpisać miejscowość i wyszukać dla niej pogodę. Radary pogodowe swoim zasięgiem obejmują cały świat, możesz sprawdzić pogodę dla dowolnego zakątka na świecie. W prawym górnym rogu znajdziesz przyciski „+” i „-”, za pomocą których można przybliżać i oddalać mapę. Pod nimi dostępne są inne opcje. Poza opcjami związanymi z wiatrem, deszczem, śniegiem, chmurami, temperaturą. Nasz radar pogodowy posiada również wiele innych opcji związanych z występowaniem świeżego śniegu, burz, rosy, mgieł, poziomem wilgotności, widoczności, a także informacje dotyczące temperatury mórz/oceanów, prądów, fal, jak również warstwy ozonowej. Jak widać możliwości jest wiele. Na jednej stronie można znaleźć różne anomalia, które występują w atmosferze. Poniżej znajduje się legenda kolorów dotycząca intensywności danego zjawiska, warto się z nią zapoznać, przed przystąpieniem do analizowania mapy. Radar pogodowy posiada jeszcze jedną bardzo ciekawą opcję, mianowicie możliwe jest sprawdzenie prognozy pogody na najbliższe 9 dni. Przy użyciu przycisku „play” można przewijać, albo wstrzymywać prognozę na kolejne godziny. Wszystkie opcje, które omówiliśmy są dostępna na naszej stronie.

Sprawdź pogodę!

Przed wyjazdem na wakacje, albo wypadem za miasto warto sprawdzić pogodę. Radar pogodowy umożliwia dokładne sprawdzenie pogody w miejscu, do którego się wybieramy. Wybierając się nad morze ważna jest oczywiście temperatura i ewentualne opady, ale warto również sprawdzić wysokość fal i nasz radar pogodowy to umożliwia. Wykorzystaj radar pogodowy przed zaplanowaniem imprezy w plenerze, bo deszcz podczas pikniku może wszystkim popsuć humor. Radary pogodynka okazują się bardzo przydatne, warto z nich korzystać, tym bardziej, że są za darmowo. Na radarze pogodowym możesz sprawdzić nie tylko aktualną pogodę, ale również to czy ulegnie ona zmianie w najbliższym czasie.

Radar pogodowy został stworzony po to, aby ułatwić Tobie planowanie wakacji, czy wypadów na działkę. Pogoda już nie popsuje Tobie planów.

Radar opadów!

Czasami interesuje ludzi bardzo dokładna pogoda i chcą oni poznać wszystkie wymienione wyżej parametry. Jednak dla niektórych ważny jest wyłącznie jeden parametr, jeśli kogoś interesują wyłącznie opady może on wejść na radar opadów. Znajdujący się na naszej stronie radar opadów jest bardzo łatwy w obsłudze, nikt nie będzie miał z nim problemy. Radar opadów posiada wiele, szczegółowych informacji dotyczących wyłącznie opadów. Radar opadów działa niemalże na każdym sprzęcie, wystarczy, że urządzenie będzie miało dostęp do internetu. Bardzo ważną informacją dla użytkowników jest to, że radar opadów jest całkowicie darmowy. Nie ma też konieczności logowania się, czy podawania innych prywatnych danych takich jak numer telefonu, czy adres e-mail.

Radar opadów ma głównie służyć do tego, aby wskazać ilość opadów deszczu, śniegu a także aby wskazać miejsce występowania burz. Jednak nie są to jedyne informacje, które zawiera radar opadów. Narzędzie to pokazuje także aktualną pogodę. Wszystkie informacje, które są widoczna na mapie opadów są na bieżąco uaktualniane, pojawiające się opóźnienie wynosi zaledwie kilka sekund. Pogoda bywa dość kapryśna, zwłaszcza w okresie letnim, nasz radar opadów pomoże Tobie uniknąć niespodziewanej ulewy. Pewnie wiele osób chowało się przed deszczem pod wiatami przystanków, jednak wtedy pojawia się pytanie jak długo będzie padać. Nie wiadomo czy lepiej przeczekać kilka minut, czy może biec do auta, albo domu. Z pomocą przychodzi Tobie radar opadów. Wystarczy, że wejdziesz za pomocą telefonu na naszą stronę, a dowiesz się jak długo będzie trwał deszcz i w którą stronę przemieszcza się ulewa. Radar opadów sprawi, że już nigdy nie zmokniesz.